Aktualności

Czwarty triumf naszej orkiestry

Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej wygrała 18. Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. To czwarty triumf naszej orkiestry w tego typu imprezie.
- To jest poziom ogólnopolski, a nie zawaham się użyć stwierdzenia, że nawet europejski – mówił podczas prezentowania zwycięzcy, przewodniczący jury, Jarosław Domagała. Podczas Przeglądu, który odbył się w sobotę, 16 września, w Gąbinie, nasza orkiestra rywalizowała jeszcze z siedmioma zespołami: Orkiestrą Dętą OSP w Gąbinie, Orkiestrą Dętą OSP Bielsk, Orkiestrą Dętą OSP w Słubicach, Gminną Orkiestrą Dętą Słupno, Orkiestrą Dętą Zespołu Szkół Technicznych w Płocku, Gminną Orkiestrą Dętą w Staroźrebach oraz Orkiestrą Dętą przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Sobowa.
Zgodnie z wymogami regulaminu każda z orkiestr musiała zagrać utwór patriotyczny i dwa utwory dowolne. Old White Band zagrała marsz „Rotmistrz” oraz „Concerto D’amore” i wiązankę tematów z filmu „Jak wytresować smoka”. Perfekcyjne wykonanie tych utworów dało naszej orkiestrze pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymała okazały puchar od Starostwa Powiatowego w Płocku oraz puchar od burmistrza Miasta i Gminny Gąbin. Każda z orkiestr dostała także gratyfikację finansową, czyli 2 tys. zł.
Werdykt jury przez członków naszej orkiestry został przyjęty gromkimi brawami i okrzykami. Atmosfera udzieliła się także wójtowi Sławomirowi Wawrzyńskiemu, który gratulując sukcesu z każdym z muzyków przybił tradycyjną „piątkę”.
Old White Band serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

gabin przeglad www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies