We wtorek, 29 maja, dzieci I i II Komunii wyjeżdzają do Rostkowa, do miejsca dzieciństwa św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zbiorka około 8.05, wyjazd 8.15 sprzed kościoła. Powrót przewidziany jest na godz. 15. Proszę zabrać dużo picia, z uwagi na wysokie temperatury. Zaplanowane jest ognisko z kiełbaskami, około południa. Dzieci I Komunii nie zabierają alb.

Decyzją Ks. Biskupa Piotra Libery, Biskupa Płockiego, w piątek 4 maja post nie obowiązuje. Ks. Biskup udzielił na ten dzień dyspensy. http://diecezjaplocka.pl/dla-ksiezy/panel-ksiedza/dekrety/dekret-o-udzieleniu-dyspensy-od-obowiazku-zachowania-wstrzemiezliwosci-od-pokarmow-miesnych-w-dniu-4-maja-2018

Drodzy Parafianie!

Od kilku miesięcy trwa w naszych rodzinach Nawiedzenie kopii Obazu Jasnogórskiego. W niedzielę 22. kwietnia rozpocznie się kolejny etap, ponieważ Obraz tego dnia trafi do mieszkańców Starej Białej. Peregrynacja jest doskonałą okazją do osobistego spotkania z Maryją w Jej cudownym wizerunku.
Powierzajmy Jej nasze rodziny, nasze problemy i troski, radości i plany. Niech to będzie rodzinne święto w każdym domu! Czas tylko z Maryją! Jak najmniej telewizji, internetu tego dnia. To tylko doba w naszym życiu i aż doba!

Msza święta, podczas której nastąpi przekazanie Obrazu, odbędzie się w niedzielę 22. kwietnia o godz. 12.00. Zapraszmy mieszkańców Starej Białej oraz wszystkich, którzy chcieliby modlitewnie wesprzeć rodziny przeżywające Nawiedzenie.

Za nami najważniejsze święta religijne.
Zapraszamy do przejrzenia zdjęć
z Triduum Paschalnego i Wielkanocy w naszej parafii.

WIELKI CZWARTEK:

18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIATEK:

17.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale
18.00 - Nabożeństwo Meki Pańskiej
20.30 - Droga Krzyżowa

WIELKA SOBOTA:

18.00 - Msza Wigili Paschalnej

Co godz. od godz. 9.00 święcenie pokarmów
Będzie również mozliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi

MSZA ŚW. REZUREKCYJNA W NIEDZIELĘ O GODZ. 6.00

ZAPRASZAMY DO RELIGIJNEGO PRZEŻYCIA TEGO CZASU

Już w najbliższą niedzielę zaczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Rozpoczyna się on jak zawsze, od Niedzieli Męki Pańskiej, czyli Niedzieli Palmowej. Na każdej Mszy będzie poświęcenie palm, a na sumie, czyli o godz. 12 uroczysta procesja z palmami. Do uczestnictwa w liturgii Niedzieli Palmowej serdecznie zapraszamy.
Przypominamy także o innych nabożeństwach wielkopostnych: w piątek o 17 -  Droga Krzyżowa, a w niedzielę o 15.45 - Gorzkie Żale.

W dniach 11- 13 marca będziemy w naszej parafii przeżywać rekolekcje wielkopostne. Prowadzi ks. Krzysztof Ruciński, Diecezjlany Duszpasterz Młodzieży.
Oto program:

Niedziela, 11 marca - Msze jak w każdą niedzielę - 8.00, 10.00, 12.00, 16.00

Poniedziałek, 12 marca:
9.00 - Msza z nauką dla dorosłych
11.00 - Nabożeństwo pokutne dla dzieci
17.00 - Msza z nauką dla dorosłych

Wtorek, 13 marca
9.00 - Msza z nauka dla dorosłych
11.00 - Msza z nauką dla dzieci
17.00 - Msza z nauką dla dorosłych

Spowiedż: początek 15 minut przed każda Mszą

Przypominamy TERMINY uroczystości w naszej parafii,
z udziałem dzieci i młodzieży:

Pierwsza Komunia Święta: 20 maja (niedziela), o godz. 10.00
Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych: 27 maja (niedziela), o godz.10.00
Bierzmowanie: 26 kwietnia (czwartek), o godz.18.00

Drodzy Parafianie!

11 lutego wspominamy w Kościele Matkę Bożą z Lourdes. Od wielu lat także w tym dniu jest obchodzony Światowy Dzień Chorego.
Także w naszej parafii tego dnia (w niedzielę) chcemy modlić się za ludzi chorych i cierpiących. Na Mszy św. o godz.10.00 będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do przyjścia na tę Mszę. Prosimy też o pomoc w dotarciu do kościoła tym, którzy mają problem z transportem. Przypominamy też, że do Sakramentu Namaszczenia Chorych przystepujemy w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi.

Wizyta duszpasterska

Rozkład wizyty duszpasterskiej