Pierwsze spotkanie Klubu Seniora

7 lipca odbyło się spotkanie inauguracyjne w ramach Klubu Seniora w Gminie Stara Biała. W spotkaniu wzięło udział 23 seniorek i seniorów.
Uczestników spotkania powitały Aleksandra Kozłowska i Monika Szpiek – koordynatorki projektu z Urzędu Gminy Stara Biała oraz Marzena Bonkowska – opiekun Klubu Seniora. Podczas krótkiego spotkania organizacyjnego przedstawiono program zajęć zaplanowanych w ramach działalności Klubu. W harmonogramie na najbliższy miesiąc będzie można znaleźć między innymi zajęcia z rękodzielnictwa, sportowe oraz kulinarne.
Pomimo, iż Klub Seniora jest jeden będzie on funkcjonował w dwóch lokalizacjach – w hali sportowej w Maszewie Dużym oraz w świetlicy wiejskiej w Dziarnowie.
W ramach projektu seniorzy z naszego Klubu będą mogli liczyć na mnóstwo atrakcji. Oprócz warsztatów z rękodzielnictwa i zajęć sportowych przewidziane są także warsztaty kulinarne, spotkania z diabetologiem i dietetykiem. Ale to nie koniec. W ramach działań aktywizacyjno-integracyjnych przewidziane są wieczorki muzyczno-taneczne, festyn „Aktywny senior”, spotkania wigilijne i wielkanocne, ognisko, wizyty w teatrze, wycieczki. – Oczywiście jesteśmy też otwarci na państwa sugestie i propozycje, bo chcemy, aby państwo realizowali swoje pasje i dobrze się czuli w klubach – mówiła Aleksandra Kozłowska.
W ramach projektu na potrzeby klubu zostały zakupione m.in. maty i piłki rehabilitacyjne, orbitreki, urządzenia do ćwiczeń nadgarstków, kijki do nordic walking, maszyna do szycia, sprzęt kuchenny, książki i gry.
Klub powstał w ramach realizowanego przez gminę projektu „Zwiększenie dostępności do usług społecznych w Gminie Stara Biała”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2021r. na terenie gminy Stara Biała.
Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu do świadczenia usług społecznych w społeczności lokalnej w gminie Stara Biała.
Więcej zdjęć tutaj

seniorzy www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies