Szczęść Boże!

Poniżej podaje najważniejsze informacje przed Bierzmowaniem:

1. Bierzmowanie odbędzie się 26 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00. Udzieli go Biskup senior Roman Marcinkowski
2. Próby liturgiczne odbędą się 23 i 24 kwietnia (poniedziałek i wtorek) o godz.19.00
3. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w środę 25 kwietnia, o godz. 19.00
4. Świadkami Bierzmania najlepiej jak jest rodzic chrzestny, ewentualnie rodzic. Musi być to osoba starsza, po Bierzmowaniu.
5. Na Bierzmowanie przychodzimy w stroju galowym.
6. Składka wynosi 50 zł, jest ona przeznaczona na: krzyże i pamiątki dla bierzmowanych, dar dla parafii, dekoracje i podziękowanie dla Ks. Biskupa. Wpłacamy ją do ks. Jacka, jak najszybciej.
7. Od swojego Katechety trzeba uzyskać Opinię, wpisaną do Przewodnika dla Bierzmowanych. Uzupełniony Przewodnik oddajemy w niedzielę 15 kwietnia, do ks. Jacka.

Szczęść Boże,

Przypominam, że w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia, po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Ponieważ będzie to ostatnie spotkanie tego typu przed Bierzmowaniem, to tym bardziej niech nikogo nie zabraknie! Przychodzimy z Przewodnikami dla Bierzmowanych i jeśli kto ma jakieś zaległości, proszę wszystko w najbliższą niedzielę uzupełnić.

do zobaczenia, ks. Jacek

W roku 2018 w naszej Parafii
Sakrament Bierzmowania

odbędzie się w czwartek 26 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00

W najbliższą niedzielę, 4 marca, po Mszy św. o godz.16.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
Zapraszam, obecność obowiązkowa.

pozdrawiam i do zaobaczenia, ks. Jacek

Przypominam i zapraszam Kandydatów do Bierzmowania na spotkanie w niedzielę, 4 lutego, po Mszy o godz 16.00 do salki parafialnej. Obecność obowiązkowa!

Szczęść Boże,

Przypominam i zapraszam na spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Niedziela, 7 stycznia, po Mszy o godz.16. Przychodzimy z Przewodnikami dla Bierzmowanych. Obecność obowiązkowa!

pozdrawiam i do zobaczenia

Szczęść Boże,

Przypominam i zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, po Mszy o godz. 16. do salki parafialnej. Spotkanie, tak jak było zapowiadane, będzie składać się z dwóch części: z krótkiej katechezy i z zaliczania wyznaczonych pytań. W niedzielę przychodzimy z indeksem, przypominam także o przyniesieniu pracy o Patronie do Bierzmowania.

do zobaczenia, ks. Jacek

Poniżej podaję niezbędne informacje dla kandydatów do Bierzmowania, służące dobremu przygotowniu do przyjęcia tego Sakramentu:

1. Bierzmowanie jest planowane na pierwszą połowę maja, po Nowym Roku dokładna data będzie znana.
2. Spotkania dla Kandydatów odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca po ostatniej Mszy (gdyby zaistniała jakaś przeszkoda, będzie wcześniejsza informacja). Spotkania składaja się z dwóch części: zaliczenie pytań bądź modlitw i część formacyjna. Najbliższe spotkanie w niedzielę 3 grudnia.
3. Ażeby stać się kandydatem do Bierzmowania należy:
a) wypełnić i dostarczyć do parafii Zgłoszenie
b) posiadać Przewodnik kandydata do bierzmowania
c) wypełnić wszystkie wymogi związane z przygotowaniem, a są one następujące:
-  wybrać sobie świętego bądź błogosławionego Patrona do bierzmowania (pracę o nim trzeba oddać 3 grudnia)
- odbyć trzy obowiązkowe spowiedzi: w Adwencie, Wielkim Poście i przed Bierzmowaniem
- uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych w pierwsze niedziele miesiąca
- uczestniczyć w niedzielnych Mszach
- uczestniczyć w Triduum Paschalnym (Wielki Czwartek, Piatek i Sobota)
- w Wielkim Poście uczestniczyć przynajmniej w pięciu Drogach Krzyżowych
- zaliczać pytania katechizmowe i modlitwy (na każdym comiesięcznym spotkaniu będzie zaliczanie - w grudniu pytania od 1 do 20. Istnieje w tym miesiącu możliwość mniejszej ilości pytań, jesli Kandydat przynajmniej raz w ciągu tego miesiąca przeczyta Słowo Boże na Mszy o 16 w niedzielę - zgłaszamy się tydzień przed albo kwadrans przed Mszą, na której chcemy czytać).  Pytania i modlitwy zaliczamy tylko u ks. Jacka Prusińskiego, nie ma zaliczania u swoich Katechetów!
- chodzenie na katechezę (krótko przed Bierzmowaniem trzeba mieć w Przewodniku opinię swego katechety)

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę odważnie pytać.

Powodzenia! Mam nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich owocny czas.

ks. Jacek Prusiński

Drodzy Kandydaci do Bierzmowania!

Już w najbliższą niedzielę (5 listopada) zapraszam na spotkanie dla Was. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią spotkania te odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

pozdrawiam i do zobaczenia
ks. Jacek Prusiński