W najbliższą niedzielę czeka nas Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej Parafii.

W zawiązku z tym:

- PRÓBY dla dzieci, ale zapraszam tez rodziców (ostatnia proba obowiązkowa dla rodziców), odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19 w kościele

- SPOWIEDŹ - w sobotę o godz. 10 dla dzieci i dla rodzin dzieci

ks. JP

Przypominam, że dziś, tj. w sobotę, 28 kwietnia, o godz. 14 w salce parafialnej będzie można odebrać alby dla dzieci do Pierwszej Komunii. Proszę o punktualne przybycie.

Szczęść Boże,

Zapraszam na kolejne spotkanie dotyczące Pierwszej Komunii. W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, po Mszy o godz. 10, w kościele. Będzie omówiona Uroczystość, jak i będzie Pan od zdjęć i filmowania. Proszę więc wszystkich o przybycie.

W najbliższą sobotę, 17 marca, o godz.12.00, w salce parafialnej odbędzie się spotkanie z Panem od alb pierwszokomunijnych. Zapraszam więc wszystkich rodziców i dzieci od Pierwszej Komunii na to wydarzenie. Obecność obowiązkowa!!!

W roku 2018 w naszej Parafii Pierwsza Komunia Święta

odbędzie się w niedzielę 20 maja na Mszy św. o godz. 10.00

Przypominam i zapraszam Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie w niedzielę, 25 lutego, po Mszy św. o godz. 10.

Szczęść Boże,

Przypominam i zapraszam na kolejne spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą dla Rodziców i Dzieci klas trzecich. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, po Mszy o godz.10. Spotkania odbywają się cyklicznie, w czwartą niedzielę miesiąca. Są one katechezą, ale też okazją do omówienia spraw organizacyjnych.

pozdrawiam i zapraszam

Drodzy Rodzice i Dzieci!

Zgodnie z obietnicą z niedzielnego spotkania, poniżej zamieszczam informacje dotyczące zaliczania katechizmu i pacierza do I Komunii świętej:

- Pierwszy semestr to zaliczanie pytań, a drugi Pacierza

- Pytań jest 84, wszystkie znajdują się w Podręczniku do kl. III, na końcu. Zaliczenia odbywają się na katechezie, w szkole, do której dzieci uczęszają.

W Starej Białej zaliczenia pytań rozpoczęły się od października i będą trwały do ferii zimowych. W każdym z czterech miesięcy jest do zaliczenia około 20 pytań. Zaliczenia odbywają się dwa razy w miesiącu, czyli jedno zaliczenie to około 10 pytań. Gdyby dziecka nie było na katechezie, kiedy sa zaliczenia, to zalicza na następnej lekcji, na której jest obecne. Gdyby lekcja przepadła, zaliczamy na kolejnej. Podział pytań wygląda następująco:
12 pażdziernika - pyt.1-8
26 października - pyt. 9-19
9 listopada - pyt. 20-27
23 listopada - pyt. 31-36
7 grudnia - pyt. 37-49
21 grudnia - pyt. 50-59
5 stycznia - pyt. 60-72
12 stycznia - pyt. 73-84

Dzieci na katechezie otrzymają specjalną kartkę, z rozpisanymi terminami pytań, oceną, którą wpisuje katecheta. Będzie także miejsce na podpis rodziców. Kartkę dzieci wklejają na ostatniej stronie zeszytu. Proszę rodziców o systematyczne sprawdzanie i współpracę. W razie jakichkolwiek watpliwości służę pomocą.

Pozdrawiam, ks. Jacek Prusiński

Przypominam i zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 października, po Mszy o godz. 10.00. Przypominam także, że te spotkania odbywają się cyklicznie w czwartą niedzielę miesiąca. Spotkanie ma charakter katechetyczny i informacyjny, dlatego obecność Rodzicówv(przynajmniej jednego Rodzica) i dzieci obowiązkowa.

pozdrawiam i do zobaczenia, ks. Jacek