Aktualności

Małżeństwa na Medal...

zlote-gody-min„Małżeństwo to piękno – bycia we dwoje.
Małżeństwo to poszukiwanie - drogi do celu.
Małżeństwo to skarb – którym jest Wasza miłość.
Małżeństwo to Wy – na zawsze razem”.

Nikt nie ma gotowej recepty na długi i udany związek małżeński, ale też nikt nie zaprzeczy, że szczęśliwe pożycie małżeńskie to bardzo trudne, życiowe zadanie, wymagające niezwykłego poświęcenia, odpowiedzialności, zrozumienia i zaufania. Wiedzą to najlepiej pary, które w ubiegłym roku obchodziły Złote Gody, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Swoim życiem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczą, że rodzina stanowi najwyższą wartość w życiu człowieka. To właśnie swoim rodzinom poświęcili ponad pół wieku wspólnego życia, umacniając rodzinne więzi i dając piękny przykład młodszym pokoleniom.

W czwartek 19 października b. r. znów mogliśmy pochylić się nad ludzkim życiem, realizowanym w konkretnym małżeństwie i rodzinie, a także w naszej lokalnej społeczności. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Starej Białej gościliśmy kolejnych 10 par małżeńskich z terenu gminy, które przeżyły w jednym związku małżeńskim ponad 50 lat. Od wielu lat spotkania z naszymi Jubilatami sprawiają, że są to chwile wyjątkowe, bo przecież dane jest nam poznać niezwykłych ludzi i spędzić z nimi czas. Mamy dla nich ogromny szacunek, gdyż są skarbcem życiowych doświadczeń i wzorem do naśladowania dla młodszych stażem małżeństw. Swoją postawą umacniają nas w przekonaniu, że wspólne życie to szansa, którą warto wykorzystać, to obowiązek, który warto podjąć i bogactwo, którym warto dzielić się z innymi.

Wyrażając szczególne uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny trud, odpowiedzialność i poświęcenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 6 maja 2017 r. uhonorował 11 par małżeńskich z terenu naszej gminy Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Zasłużeni Jubilaci to Państwo:

 1. Maria i Stanisław Bońkowscy z Nowych Proboszczewic
 2. Bożena i Józef Jagodzińscy z Dziarnowa
 3. Sabina i Henryk Kaczmarczyk z Trzebunia
 4. Janina i Wiesław Kaczmarek z Białej
 5. Zofia i Jan Korzeniewscy z Maszewa Dużego
 6. Barbara i Czesław Kowalscy z Miłodroża
 7. Genowefa i Stanisław Kuźniccy ze Srebrnej
 8. Krystyna i Antoni Markowscy z Maszewa Dużego
 9. Wiktoria i Czesław Nowak z Białej
 10. Barbara i Janusz Skórscy ze Srebrnej
 11. Jadwiga i Stanisław Sobieraj z Białej

W imieniu prezydenta RP odznaczenia jubilatów dokonał Wójt Gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Stara Biała Wojciechem Żółtowskim złożyli Dostojnym Jubilatom gratulacje, serdeczne życzenia i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie. Wszyscy życzyliśmy im dobrego zdrowia, pogody ducha, życzliwości najbliższych i szczęśliwego doczekania Diamentowych Godów. Nie zabrakło pamiątkowych dyplomów, kwiatów i upominków od przedstawicieli władz samorządowych. Po ceremonii odznaczenia przyszła pora na toast za zdrowie Jubilatów symboliczną lampką szampana oraz okolicznościowy tort. W tle rozbrzmiewał marsz weselny Mendelssohna, a następnie wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali tradycyjne „Sto lat”.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach, pełnej wspomnień ale także refleksji na temat obecnego postrzegania roli małżeństwa i rodziny przez młodsze pokolenia.

Jeszcze raz kierujemy do Państwa wyrazy szacunku i bardzo serdeczne pozdrowienia. Jesteśmy dumni, że mamy na terenie naszej gminy takie małżeństwa, jak uhonorowane wcześniej i dzisiaj pary. Życzymy Wam Kochani dużo siły i wytrwałości, abyście jeszcze przez długie lata cieszyli się wspólnym życiem i byli dla siebie wsparciem w zmaganiach z codziennością.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies