Aktualności

Gmina pomoże mistrzyni

Wójt Sławomir Wawrzyński spotkał się z 14-letnią Gabrysią Bruzdowicz i jej mamą. Gabrysia jest mistrzynią Europy w swojej kategorii wiekowej w niezwykle widowiskowej dyscyplinie Ninja. To dało jej przepustkę do startu w mistrzostwach świata, które w lipcu odbędą się w Kalifornii. Wójt zadeklarował, że gmina pomoże mistrzyni w wyjeździe na mistrzostwa świata.
Przypomnijmy, że Gabrysia Bruzdowicz mieszka w Ludwikowie i jest uczennicą siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła w połowie marca na odbywających się w Płocku mistrzostwach Jungle Ninja. Zawody typu Ninja polegają na jak najszybszym pokonaniu toru usianego specjalnymi przeszkodami. Tymi przeszkodami mogą być mury, liny, różne zawiesia, a na otwartym terenie nawet błotne kałuże. Ten sport wymaga wytrwałości, siły i zręczności.
Wygrana w Płocku otworzyła Gabrysi drogę do startu w mistrzostwach świata. Odbędą się one w lipcu w Kalifornii. – Udział w mistrzostwach to największe marzenie Gabrysi. Jednak przejazd i pobyt w Kalifornii musimy zapewnić we własnym zakresie. To jest kilkanaście tysięcy złotych. Czasu jest niewiele na zdobycie takiej kwoty – mówiła tuż po mistrzostwach Europy mama Gabrysi, pani Monika.
Z inicjatywą wsparcia mistrzyni z Ludwikowa wystąpił wójt, Sławomir Wawrzyński. Podczas spotkania z Gabrysią i jej mamą, które odbyło się we wtorek, 2 kwietnia w Urzędzie Gminy, wójt zadeklarował, że gmina pokryje koszty przelotu Gabrysi do Kalifornii. – Postaramy się także pomóc Gabrysi i jej mamie w poszukiwaniu sponsorów wśród naszych przedsiębiorców – mówi wójt, Sławomir Wawrzyński.
W Kalifornii Gabrysia wystąpi w stroju z herbem naszej gminy.

wojt mistrzyni www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies