Po pierwszej sesji

I sesja Rady Gminy Stara Biała IX kadencji samorządu (2024-2029) miała bardzo uroczysty charakter. Jedyna decyzja, jaka zapadła podczas sesji to wybór przewodniczącego Rady Gminy Stara Biała.
Zanim cała 15. radnych stawiła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy, najpierw wzięła udział w mszy świętej w kościele w Starej Białej, która została odprawiona w intencji nowo wybranych samorządowców. Mszę koncelebrowali m.in. wszyscy proboszczowie z parafii z terenu naszej gminy.
Obrady I sesji otworzyła radna-seniorka Barbara Sporczyk. A sesja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Później przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej, Anna Kikolska wręczyła radnym i wójtowi zaświadczenia o wyborze, a kolejnym krokiem było złożenie ślubowania przez radnych. Podjęli oni też decyzję o wyborze przewodniczącego Rady Gminy Stara Biała. Jedyną kandydatką była Małgorzata Lewandowska, piastująca tę funkcję w poprzedniej kadencji. W tajnym głosowaniu za jej wyborem opowiedzieli się wszyscy radni. – Bardzo dziękuję Państwu za zaufanie i zrobię wszystko, aby go nie zawieść – mówiła tuż po wyborze Małgorzata Lewandowska.
Po przejęciu prowadzenia obrad nowa przewodnicząca Rady Gminy przyjęła ślubowanie od ponownie wybranego na stanowisko wójta, Sławomira Wawrzyńskiego. I na tym zakończył się porządek obrad I sesji.
Przypomnijmy, że w Radzie Gminy Stara Biała IX kadencji jest pięciu nowych radnych. To Marzena Bonkowska, Anna Brzozowska, Barbara Sporczyk, Mariusz Gawarkiewicz i Krzysztof Paradowski. W radzie jest osiem pań i siedmiu panów. Najliczniejszą, siedmioosobową reprezentację ma KWW M. Lewandowskiej Razem Zmieniamy Gminę, pięciu radnych startowało z KWW Stara Biała 2024, jeden radny (Hubert Murawski) startował z KKW Platforma Obywatelska, a Krzysztof Paradowski i Jan Sieradzki, startowali z własnych komitetów wyborczych.

sesja 1 www

• Rzecznik Praw Obywatelskich
  • Powiatowa Sieć Dialogu
  • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.