Aktualności

Złote Gody

„Nie byłoby małżeństwa,
gdyby nie nasza miłość”

W środę 22 października 2014 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Starej Białej gościliśmy 9 par małżeńskich, które w 2013 roku obchodziły „Złote Gody”. Dołączyły do grona Dostojnych Jubilatów odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jako wyraz uznania władz naszego kraju dla wartości życia i rodziny.

Gdy pytamy Jubilatów o receptę na długi, udany związek, na pierwszym miejscu wymieniają prawdziwe i szczere uczucie. Życiowe doświadczenia nauczyły ich, że wspólne pożycie to nie tylko próba charakterów, to szukanie kompromisów, wrażliwość na drugiego człowieka, oddanie i zaufanie. Wieloletnim stażem małżeńskim, wzajemnym szacunkiem i przywiązaniem świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Dziś są w takim momencie swojego życia, w którym mogą je ocenić i powtórzyć słowa złożonego przed laty oświadczenia : „uczyniliśmy wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Uczmy się od Nich, jak godnie, mimo różnic charakterów i przeciwności losu wytrwać w jednym związku pół wieku, bo wiedzą najlepiej, ile miłości, odpowiedzialności , zrozumienia i wyrzeczeń potrzeba na zgodne i długie pożycie.

 Wójt Gminy Stara Biała – Sławomir Wawrzyński w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Jana Wrześniewskiego i kierownika urzędu stanu cywilnego Barbary Kalinowskiej pogratulował wszystkim wspaniałego jubileuszu i odznaczył w imieniu Prezydenta RP obecne pary małżeńskie:

 1. Apolonię i Zygmunta Jędrzejewskich z Kowalewka
 2. Celinę i Ludwika Ferszt ze Starej Białej
 3. Zofię i Edwarda Lubomskich ze Starych Proboszczewic
 4. Helenę i Tadeusza Rybickich ze Starych Proboszczewic
 5. Lucynę i Józefa Bielskich z Wyszyny
 6. Liliannę i Ludwika Giżyńskich z Włoczewa
 7. Janinę i Edmunda Klaś z Brwilna
 8. Mieczysławę i Antoniego Piórowiczów z Maszewa Dużego
 9. Genowefę i Kazimierza Olejniczak z Maszewa Dużego

Wszyscy życzyliśmy Dostojnym Jubilatom dużo zdrowia na dalsze lata wspólnego życia, pomyślności, szczęścia rodzinnego, życzliwości ze strony najbliższych oraz stu lat życia. Jubilatom towarzyszyły ich rodziny i znajomi. Były listy gratulacyjne, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia, a po ceremonii toast lampką szampana, tort weselny, wspomnienia i rozmowy przy muzyce z czasów młodości naszych par. Pozdrawiamy naszych Jubilatów – niech każdy kolejny dzień Waszego wspólnego życia będzie piękniejszy od tego, który już za Wami.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies