Aktualności

Rajd „Brwileńska Ostoja”

W sobotę, 3 października odbędzie się już po raz dziewiąty Rajd Miejscami Pamięci Narodowej „Brwileńska Ostoja”. W tym roku trasa rajdu została nieco zmieniona. Miłośnicy pieszych wędrówek i spotkań z historią mogą zgłaszać się do poniedziałku, 28 września.
Tradycyjnie rajd rozpocznie się przy leśniczówce w Brwilnie. Zbiórkę drużyn wyznaczono na godz. 10.00, a wymarsz na trasę pół godziny później. Trasa będzie liczyła 9 kilometrów. Ale w tym roku metę rajdu wyznaczono przy świetlicy w Brwilnie. Zakończenie rajdu i wręczenie nagród będzie jednym z punktów oficjalnego otwarcia świetlicy.
W rajdzie mogą wziąć udział grupy w każdym wieku, a drużyny mogą liczyć po 15 osób. Na trasie rajdu rozstawione będą punkty, przy których przedstawiciele drużyn zaliczać będą zadania związane z historią, przyrodą, umiejętnościami traperskimi itp. Maksymalna punktacja za każde wykonane zadanie wynosi 10 pkt. W przypadku remisu wśród drużyn walczących o podium odbędzie się dogrywka (rywalizacja sportowa/artystyczna itp.).
Każda z drużyn otrzyma pamiątkowy dyplom, a laureaci pierwszych trzech miejsc pamiątkowe puchary oraz nagrody (talony na sprzęt sportowy). Ponadto dla każdego uczestnika rajdu, przed wyruszeniem na trasę, będzie przygotowany batonik, napój oraz jabłko. A po rajdzie grochówka i porcja kiełbasy.
Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są do poniedziałku, 28 września. Należy je przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z informacją o nazwie drużyny i liczbie jej członków.
Organizatorami rajdu są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej przy współudziale Nadleśnictwa Płock, Stowarzyszenia „ŹRÓDŁO” , Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwilnie, Bractwa Harcerskiej Bandery - drużyna „Białe Wilki”.
docxRegulamin rajdu
pdfTrasa rajdu

rajd ostoja www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies