Aktualności

„Sonechko” olśniło publiczność

To było niezwykłe widowisko. Dynamiczne, żywiołowe, a jednocześnie nie zabrakło w nim nostalgii i zadumy. Wszystko podczas niedzielnego (24 kwietnia) koncertu Akademickiego Zespołu Tanecznego „Sonechko” z ukraińskiego Żytomierza.
Koncert w Maszewie Dużym był jednym z przystanków na trasie zespoły, który, na polecenie prezydenta Volodymyra Zełenskiego, ma w całej Europie promować ukraińską kulturę i zbierać pieniądze dla walczącego kraju. Razem z ukraińskim artystami wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płocka.
Zanim na scenie pojawili się artyści wójt Sławomir Wawrzyński przywitał gości za naszej wschodniej granicy. Dziękował także mieszkańcom gminy za okazaną pomoc uchodźcom z Ukrainy i dodał, że koncert jest też wkładem naszej gminy w pomoc dla walczących Ukraińców.
A później na scenie królował taniec. „Sonechko” zaprezentowało nie tylko tańce ludowe, ale można było podziwiać tancerzy np. w rock and rollu. W większości tańców artyści popisywali się wręcz akrobatycznymi umiejętnościami. Publiczność nie szczędziła brawa za żywiołowe tańce. Ale było też nostalgicznie i poważnie. Chociażby podczas utworu „Majdan”, w którym w artystyczny sposób przedstawiono niedawną historię Ukrainy. Albo na zakończenie koncertu, gdy wybrzmiał hymn Ukrainy.
Trwający ponad dwie godziny koncert zakończył się owacją na stojąco, którą publiczność zgotowała artystom.
Więcej zdjęć tutaj

sloneczko www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies