Aktualności

Orkiestra w trasie promocyjnej

Nasza Gminna Orkiestra Dęta, w środę, 21 września, ruszyła w trasę promocyjną. Odwiedziła wszystkie szkoły na terenie gminy, a kapelmistrz Grzegorz Dębski zachęcał do wstąpienia w szeregi orkiestry i do udziału w zajęciach Ogniska Muzycznego, które od 1 października rusza w naszej gminie.
Na pierwszy ogień trasy promocyjnej poszła szkoła w Maszewie Dużym. Potem była Wyszyna, Stara Biała i Stare Proboszczewice. Wszędzie orkiestra była przyjmowana z entuzjazmem, a w Starej Białej pojawił się nawet baner mówiący o miłość do Old White Band. W związku z tym, że trasa promocyjna odbywała się w godzinach porannych, muzyka rozbudzała uczniów i dodawała im energii na resztę szkolnych zajęć.
Scenariusz wizyt w każdej ze szkół był podobny. Najpierw grupa robiąca hałas maszerowała szkolnymi korytarzami wywołując uczniów z klas. W związku z tym, że wizyta była niespodzianką, uczniowie i nauczyciele byli bardzo zaskoczeni ostrymi dźwiękami i widokiem muzyków.
Potem było spotkanie w sali gimnastycznej lub jeszcze na korytarzu, jak w przypadku szkoły w Wyszynie. Orkiestra zagrała kilka utworów, była wspólna zabawa i krótki quiz z wiedzy dotyczącej instrumentów grających w orkiestrze. Okazało się, że uczniowie mają sporą wiedzę na temat tego, który instrument jest instrumentem dętym drewnianym, a który blaszanym.  
Na zakończenie spotkania kapelmistrz Grzegorz Dębski zachęcał do wstępowania w szeregi orkiestry i do udziału w zajęciach Ogniska Muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starej Białej. Przypomnijmy, że zapisy do Ogniska trwają do końca września, w wszystkie informacje można uzyskać pod nr tel. 668 578 380.
Występ orkiestry tak się podobał, że musiała bisować, a w SP w Starych Proboszczewicach, dyrektor Jolanta Trojanowska wręczyła muzykom drobne upominki.

orkiestra promocja www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies