Aktualności

Pół wieku małżeństwa

Aż 13 par z naszej gminy świętowało w 2011 roku Złote Gody. Z tej okazji w Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość odznaczenia Jubilatów medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Wzięło w niej udział 7 par małżeńskich, były życzenia, toasty i weselny tort.

- Pół wieku temu zawieraliście swoje związki małżeńskie. Jak wiele miłości, poświęcenia i cierpliwości potrzeba na zgodne i wieloletnie pożycie wiecie państwo najlepiej. Bo przecież małżeństwo to nie tylko miłość i szczęście, to także wielka odpowiedzialność i poświęcenie, wzajemny szacunek, szczerość i zaufanie. Są to wartości, które cementują każdy związek i decydują o jego trwałości. A trwałość małżeństwa to jednocześnie trwałość rodziny. Jesteście dla młodych mieszkańców naszej gminy wzorem do naśladowania, przykładem godności, lojalności i wierności jako wartości fundamentalnych dla trwałości rodziny. Jesteście po prostu niezwykłymi ludźmi - mówiła Barbara Kalinowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Były podziękowania za zgodność pożycia małżeńskiego, za wierność i miłość, za zrozumienie i zaufanie, za poświęcenie i troskę o dom, za wychowanie i wykształcenie dzieci, za uczciwą i ciężką pracę dla dobra rodziny. A także życzenia zdrowia, pogody ducha, pomyślności i szczęścia rodzinnego, życzliwości ze strony najbliższych oraz jeszcze wielu wspólnie przeżytych rocznic.

Medalami Jubilatów odznaczył wójt Sławomir Wawrzyński. Natomiast Przewodniczący Rady Gminy Stara Biała - Jan Wrześniewski życzył wszystkim jubilatom dużo zdrowia i zadowolenia z dzieci wnuków i prawnuków. Po części oficjalnej był wspólny toast lampką szampana i tort weselny.

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 16 kwietnia 2012 r. medalami zostały odznaczone pary: Zofia i Ignacy Bornińscy (Stare Draganie), Anna i Józef Gorczyca (Dziarnowo), Zenobia i Stanisław Kalinowscy (Brwilno), Zofia i Mieczysław Kędzierscy (Maszewo Duże), Zofia i Kajetan Kłodawscy (Stara Biała), Wiesława i Marian Kowalscy (Biała), Barbara i Zenon Krajenta (Maszewo Duże), Helena i Ryszard Madejczyk (Biała), Stanisława i Ryszard Marchlewscy (Ulaszewo), Barbara i Wiktor Olczak (Biała), Jadwiga i Józef Pietrzak (Srebrna), Marianna i Piotr Sielczak (Nowa Biała), Stanisława i Bolesław Wawrzyńscy (Dziarnowo).

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies