Aktualności

Kolędowanie w Starej Białej

6 stycznia (piątek) 2017, godz. 13.30, Hala Sportowa w Starej Białej

W święto Trzech Króli (6 stycznia) zapraszamy wszystkich do posłuchania (i pośpiewania) najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Tym razem do Hali Sportowej w Starej Białej zapraszamy na kolędy w wykonaniu Agnieszki Węgrzynowskiej, której towarzyszyć będzie Alicja Młynek (fortepian) oraz nasza Gminna Orkiestra Dęta.

Agnieszka Wiktoria Węgrzynowska – to młoda polska sopranistka. Absolwentka studiów pierwszego stopnia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie mgr Doroty Wójcik- Błaszczyk. Jest laureatką IV nagrody XII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2012) oraz III nagrody V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach (2012), zaś w duecie z Bartoszem Nowakiem zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wykonawców Stonavska Barborka w Stonavie (Czechy)

Alicja Młynek - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Jest laureatką VI-go Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu i I-go Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego im. Władysława Kędry w Łodzi. W 2004 roku była stypendystką Prezesa Rady Ministrów i w tymże roku wygrała konkurs „Kultura 2004” w kategorii talent artystyczny. Z recitalami solowymi i kameralnymi występuje na terenie całej Polski oraz za granicą (Niemcy, Włochy, Grecja). Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Gminnej Orkiestry Dętej w Starej Białej przedstawiać nie trzeba. To duma naszej gminy. To co warto w tym miejscu dodać, że we bieżącym roku orkiestra obroniła I miejsce w Powiatowym przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbywał się u nas w Gminie w Nowych Proboszczewicach a we wrześniu zajęła II miejsce w konkursie na najlepsza Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim. Orkiestrę poprowadzi nowy kapelmistrz – Grzegorz Miśkowiec.

Zapraszamy – WSTĘP WOLNY

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies