Aktualności

Trenuj z wojskiem

Wojsko Polskie otwiera nabór i zachęca do udziału w 5. edycji popularnego projektu „Trenuj z wojskiem”. Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w dwóch wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – zorganizuje bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Tę edycję wzbogacą wiedza i umiejętności właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej i udzielania pomocy.
„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni, w różnych miejscach w kraju, szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów naszych sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetne wrażenia  i przygodę z Wojskiem Polskim.
„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.
W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w naszych szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.
Harmonogram 5. Edycji „Trenuj z wojskiem”
11 maja
Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna
Wrocław – Akademia Wojsk Lądowych
18 maja
Gdynia – 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych
25 maja
Zgierz p. Łodzią – 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa
1 czerwca
Rzeszów – 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Szczecin – 12. Brygada Zmechanizowana
8 czerwca
Warszawa – 18. Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej
Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia
15 czerwca
Opole – 10. Brygada Logistyczna
Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna
Świnoujście – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża
22 czerwca
Suwałki – 14. Pułk przeciwpancerny
Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
29 czerwca
Poznań – 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
6 lipca
Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej
Tomaszów Maz. – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej
13 lipca
Warszawa-Wesoła – 1. Warszawska Brygada Pancerna
Gliwice – 6. Brygada Powietrznodesantowa (6 batalion)
pdfLista kontaktowa do koordynatorów projektu317.98 KB
pdfRegulamin „Trenuj z wojskiem”382.64 KB

trenuj z wojskiem www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies