Aktualności

Wielkie granie w Proboszczewicach

W niedzielę, 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbył się kolejny już, huczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra grała dla dziecięcej medycyny zabiegowej. A na ten cel zebrano ponad 15 tys. zł.
Jak co roku w szkole przygotowaliśmy wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy już dużo wcześniej. Zorganizowaliśmy: Szkolny Second Hand, Kiermasz Świąteczny i przedstawienie koła teatralnego.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku przyciąga tłumy. Wśród gości znaleźli się uczniowie, rodzice, absolwenci oraz mieszkańcy, którzy przybyli całymi rodzinami, aby pomagać i wspólnie się bawić.
Najpierw na scenie pojawili się uczniowie klas pierwszych wystawiając przedstawienie „W krainie bajek”, które przygotowały p. A. Rybka i p. Joanna Remplewicz. Następnie zaprezentowali się po raz kolejny uczniowie z koła teatralnego w spektaklu „Mały książę” pod kierunkiem p. Anety Gromanowskiej. Zebrani goście podziwiali również profesjonalny pokaz judo pod kierunkiem p. Patryka Cicheckiego, w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz pokaz tańca dzieci, który przygotowała p. Maja Leś – Jankowska. Odbył się również Rodzinny Marsz Mikołajów ulicami Proboszczewic, przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.
W tym dniu, jak co roku, działała kawiarenka, w której można było zakupić pyszne ciasta upieczone przez nauczycieli. Miały one wielu zwolenników zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Dodatkowo serwowano gorącą kawę lub herbatę. Był również stół wiejski, który oferował pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem oraz gofry, frytki i popcorn. W trakcie imprezy działała loteria fantowa, antykwariat, kiermasz oraz second hand, w którym, można było „upolować” prawdziwe perełki znanych światowych marek. Natomiast w kąciku zdrowia dokonywano pomiaru ciśnienia tętniczego.
Dla najmłodszych przygotowano malowanie twarzy. Można było zrobić sobie brokatowy tatuaż i zapleść kolorowe warkoczyki. Nie zabrakło również stoiska z miodkiem dla zdrowotności
Tradycyjnie w naszych działaniach na rzecz WOŚP wsparła nas również Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Proboszczewicach. Strażacy przygotowali pyszny żurek, a piekarnia „Grahamka” w Zągotach przekazała chleb.
Impreza na taką skalę mogła się odbyć tylko dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu osób. Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy Proboszczewic i okolic potrafią i chcą się bawić w rytm grania orkiestry WOŚP. Tego dnia wszyscy byliśmy razem: rodzice, uczniowie, nauczyciele, ale także nasi wierni od lat przyjaciele.
Organizatorzy WOŚP w Szkole Podstawowej Starych Proboszczewicach składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację szkolnego finału. Wielkie dzięki za wspaniałe granie!
Dzięki Waszej hojności, przychylności, serdeczności i wielkiemu sercu udało nam się podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrać: SZKOŁA - 12 148,20 zł, WOLONTARIUSZE - 3 055,80 zł, RAZEM - 15 204 zł
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania WOŚP w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach oraz ofiarodawcom za ich datki do puszek.
Relacja i zdjęcia pochodzą ze strony SP w Starych Proboszczewicach
Więcej zdjęć tutaj

wosp www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies