Aktualności

Moniuszko w Starych Proboszczewicach

Muzyka poważna może zainspirować do wielu kreatywnych przedsięwzięć. Przekonali się o tym uczniowie z SP w Starych Proboszczewicach, którzy mieli okazję poznać efekty pracy swoich kolegów uczestniczących w projekcie edukacyjnym „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”.
Trzynastoosobowa grupa pracowała pod opieką pań Elizy Niedbały i Anety Gromanowskiej, realizując temat „Baśnie w nutach zaklęte - czytamy Stanisława Moniuszkę”. Inspiracją do działań stała się  uwertura polskiego kompozytora zatytułowana „Bajka” oraz pieśni ze „Śpiewników domowych”.
Pomysły uczniów przekroczyły ramy muzyki, zaprowadziły ich do świata literatury i gier. Na zajęciach powstała ilustrowana przez dzieci książka-baśń „Zimowa opowieść”, gra edukacyjna oraz prezentacje na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Młodzi ludzie zaprezentowali swoje dokonania w czasie lekcji otwartej oraz podczas zajęć w klasach. Udowodnili kolegom, że muzyka poważna wcale nie jest nudna i trudna w odbiorze. Przede wszystkim jednak sami stali się twórcami i doświadczyli radości kreowania.
Organizatorami projektu są Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Teatr Wielki - Opera Narodowa. Ma on charakter konkursu, dlatego z niecierpliwością będziemy czekać na werdykt jury. Już teraz jednak gratulujemy zespołowi z SP w Starych Proboszczewicach odwagi oraz pomysłowości.
Z efektami pracy grupy projektowej można się zapoznać tutaj
Zdjęcia ze zbiorów SP w Starych Proboszczewicach

moniuszko www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies