Aktualności

Jest w orkiestrach moc

Ci, którzy pojawili się w niedzielę, 26 września w hali w Maszewie Dużym na VII konkursie na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim, na pewno nie żałują. 12 orkiestr, które wystąpiło na scenie, zaprezentowało bardzo różnorodny repertuar i to na wysokim poziomie. Najlepsza okazała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski (gm. Baranów) i w nagrodę otrzymała czek na 8 tys. zł.
W organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, a współorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej, konkursie wystąpiła rekordowa liczba aż 12 orkiestr. To dlatego, że w ubiegłym roku konkurs nie odbył się z powodu pandemii.
W hali w Maszewie Dużym przez sześć godzin można było posłuchać jak grają orkiestry. A repertuar był niezwykle różnorodny. Była muzyka filmowa, rockowe standardy, marsze, utwory popowe, muzyka operetkowa, a nawet utwory inspirowane muzyką ludową.
Zespoły oceniało jury w składzie Marian Chmielewski, Mirosław Chilmanowicz, Krzysztof Sadowski i Marcin Rzońca. I wcale nie było mu łatwo wybrać najlepszą orkiestrę. Najlepiej niech  świadczy o tym fakt, że jury zdecydowało o przyznaniu nagród specjalnych – po raz pierwszy w historii konkursu. A wszystkie drużyny wyjechały z Maszewa Dużego z nagrodami.
Tradycyjną formułkę o otwarciu konkursu wygłosił wójt Sławomir Wawrzyński. A na jego zakończenie wręczył kapelmistrzom drobne upominki od naszej gminy. Natomiast symboliczne czeki wręczył dyrektor Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego, Radosław Rybicki.
Czek z największą kwotą i statuetkę za pierwsze miejsce odebrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski. 6 tys. zł i statuetkę za drugie miejsce zdobyła Orkiestra OSP Łukowie, a 4 tys. zł i statuetkę za trzecią pozycję Gminna Orkiestra Dęta w Staroźrebach.
Nagrody specjalne po 2 tys. zł wywalczyły Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, The OrchestRose Różan i Orkiestra Dęta Pruszkowianka. Natomiast wyróżnienia po 1 tys. zł wywalczyły Orkiestra Dęta OSP Dobre, Orkiestra Dęta Gminy Jakubów, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn, Orkiestra Dęta OSP Bielsk, Orkiestra Dęta OSP Kozienice.
W przerwie na obrady jury wystąpiła gwiazda konkursu, triumfator poprzedniej edycji, czyli Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej. Zagrała tak żywiołowo, że na parkiecie hali w Maszewie Dużym ruszono nawet do tańca. Ale zanim orkiestrowicze zagrali niemal przez cały dzień, jako wolontariusze opiekowali się uczestnikami konkursu. Organizatorzy dziękują też dyrekcji SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

orkiestry final www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies