Aktualności

Rajd „Brwileńska Ostoja”

W sobotę, 2 października odbędzie się już X edycja Rajdu Pieszego do Miejsc Pamięci Narodowej ,,Brwileńska Ostoja 2021”. Cel rajdu to popularyzacja historii regionu oraz aktywnego wypoczynku na łonie natury. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do wtorku, 28 września.
W tym roku rajd będzie połączony z 1 Ogólnopolskim Zlotem Organizacji Harcerskich oraz wręczeniem sztandaru dla Bractwa Harcerskiej Bandery „Białe Wilki”. Ta uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00 w hali w Maszewie Dużem. A po niej będzie koncert piosenki turystycznej, harcerskie i szant w wykonaniu zespołu Janusz & Przyjaciele.
Sam raj ruszy o godz. 10.00 spod leśniczówki w Brwilnie. Kwadrans wcześniej zaplanowana jest zbiórka drużyn. Drużyny mogą być 15-osobowe. Trzeba je zgłosić do 28 września na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją o nazwie drużyny i liczbie jej członków.
Trasa rajdu biegnie na terenie lasów Leśnictwa Brwilno i liczyć będzie ok. 12 km. Przewidywany czas marszu to ok. pięciu godzin. Rajd będzie punktowany w dwóch kategoriach: open i har(d)cerska. Dla każdej kategorii zostaną wyznaczone odrębne trasy i zadania.
Na trasie Rajdu rozstawione będą punkty, przy których przedstawiciele drużyn zaliczać będą zadania związane z historią Polski i terenów lokalnych, przyrodą, pierwszą pomocą przedmedyczną, orientacją w terenie, topografią, umiejętnościami traperskimi itp. Maksymalna punktacja za każde wykonane zadanie wynosi 5 pkt, najniższa 0 pkt.
Wszelkich informacji na temat rajdu udziela jego komendant Krzysztof Nowacki (tel. 794 752 526; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Organizatorami rajdu są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej, Bractwa Harcerskiej Bandery, Nadleśnictwo Płock, Brudzeński Park Krajobrazowy, Ochotnicza Straż Pożarna w Brwilnie, 1 Wodna Drużyna Harcerzy BHB „Białe Wilki”.
pdfRegulamin rajdu240.54 KB

rajd ostoja 2021 mapa www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies