Aktualności

Koncert godny jubileuszu

Prawie 400 osób pojawiło się w sobotę, 23 października, w hali w Maszewie Dużym na koncercie jubileuszowym płockich bardów – Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka. I na pewno po koncercie nikt nie był zawiedziony, bo muzycy zagrali świetnie, więc publiczność również świetnie się bawiła.
Dwóch płockich nauczycieli (Paweł Wójcik – nauczyciel historii z „Małachowianki” oraz Tomasz Sarniak – nauczyciel muzyki z SP 12) świętuje w tym roku 10 lat współpracy. Przez ten czas zostali laureatami licznych festiwali i przeglądów piosenek autorskich (m.in. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową; OPPA 2013 - XXXI Międzynarodowy Festiwal Bardów; IX Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”). Wydali kilka płyt i dali niezliczoną ilość koncertów.
Przyszła więc pora na koncert jubileuszowy. Było to wyjątkowe wydarzenie. Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak zaprosili na scenę swoich przyjaciół. Duetowi towarzyszył nie tylko zespół muzyczny, ale także chór i orkiestra dęta. Bo właśnie Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej rozpoczęła koncert i utworem „Bella ciao” wprowadziła publiczność w radosny nastrój. A podczas koncertu było również radośnie, ale także nostalgicznie i lirycznie. Miłośnicy twórczości Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka razem z nim śpiewali fragmenty piosenek. Ze sceny popłynęły największe przeboje duetu m.in. Lufa, Lokalna, Toast, Koniaczek. W połowie koncertu na scenie pojawił się chór Vox Singers, który w brawurowy sposób wykonał jeden z utworów Pawła Wójcika.
Publiczność niezwykle żywiołowo reagowała po każdym utworze, a na zakończenie blisko dwugodzinnego koncertu zgotowała artystom owację na stojąco. Oczywiście nie obyło się bez bisów.
Po zakończeniu koncertu były kwiaty dla jubilatów, a potem autografy dla fanów.

wojcik sarniak www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies