Aktualności

Super muzyczny wieczór w kinie

To była prawdziwa feeria świetnej muzyki w świetnym wykonaniu. Przez ponad dwie godziny ponad 100 młodych muzyków zagrało największe hity muzyki filmowej, głownie z filmów dla dzieci. Bo niedzielny (13 lutego) koncert „Wieczór w kinie” był koncertem muzyki filmowej dla dzieci i rodziców.
Koncert cieszył się niebywałą popularnością. Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki i zabrakło ich już dwa tygodnie przed muzycznym wydarzeniem. Podczas koncertu zaprezentowało się ponad 100 młodych muzyków z Gminnej Orkiestry Dętej w Starej Białej, orkiestry dętej z płockich szkół muzycznych i Gminnej Orkiestry Dętej w Staroźrebach. Gościem specjalnym „Wieczoru w kinie” była płocczanka i aktorka musicalowa Monika Mulska.
W dobry nastrój publiczność wprowadzali też prowadzący koncert: Michał Zawadzki (służbowo dyrektor płockich szkół muzycznych) i Roland Bury (służbowo dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starej Białej). Panowie nie stronili od żartów, ale największe wrażenie robili, gdy wychodzili do zapowiedzi w przebraniach np. afrykańskich, za piękną i bestię, czy za superbohaterów.
W programie koncertu znalazły się utwory ze znanych filmów Disneya m.in.  „Król lew”, „Aladyn”, „Kraina lodu” czy „Iniemamocni”. Nie zabrakło także tematów z filmów np. „Noc w muzeum”, „Powrót do przyszłości”, „The Avengers”, „Gwiezdne wojny” czy musicalu „Nędznicy”. Ale był też moment refleksji. Połączone orkiestry zagrały utwór „My way”, poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłemu dwa lata temu Hubertowi Chiczewskiemu – kapelmistrza Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb i znanego płockiego hejnalisty. W tym utworze solo na trąbce zagrał Krzysztof Sadowski.
Podczas koncertu dla najmłodszych było przygotowane specjalne miejsce obok sceny, gdzie na materacach mogli tańczyć, fikać koziołki i zachowywać się bardzo ekspresyjnie. Sam koncert wzbudził u widzów prawdziwą euforię. Oczywiście była owacja na stojąco i bisy. Dopiero po trzecim bisie widzowie pozwolili muzykom zejść ze sceny.

wieczor w kinie www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies