Aktualności

Patriotyczne śpiewanie

W SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono wieczorem pieśni patriotycznych. Taki wieczór szkoła zorganizowała po raz szósty.
We wtorek, 12 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Maszewie Dużym niemal 200 osób zdecydowało się uczcić śpiewem Narodowe Święto Niepodległości. Wśród gości wieczoru byli m.in. wójt Sławomir Wawrzyński, gminni radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy, uczniowie maszewskiej szkoły i ich rodzice, mieszkańcy Maszewa Dużego.
Dyrektor SP w Maszewie Dużym, Małgorzata Bartos – Piątkowska przypomniała, że już po raz szósty organizowany jest wieczór pieśni patriotycznych i dziękowała wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział. – Jestem przekonana, że wspólnie śpiewając miło spędzimy wieczór. To wieczór pełen refleksji, wspomnień, o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Ale to również bardzo radosny wieczór, bo świętujemy odzyskanie przez nasz kraj niepodległości – mówiła Małgorzata Bartos – Piątkowska.
- Przyszliśmy tutaj, żeby śpiewać, do czego gorąco zachęcam, więc nie trzeba zbyt wiele mówić. Ostatnie 200 lat naszej historii to czas niezbyt wesoły, chociaż przeplatany radosnymi wydarzeniami. W tych trudnych i tych radosnych chwilach zawsze towarzyszyły nam pieśni patriotyczne, które są dorobkiem wielu pokoleń – mówił wójt Sławomir Wawrzyński.
Wieczór rozpoczęła Maja Reńska piosenką „Flaga” i uczennice kl. VII, które przygotowany inscenizację do piosenki. Później śpiewał i grał na gitarze nauczyciel muzyki Jerzy Gawliński. Ale śpiewali także uczniowie i nauczyciele. Wystąpili Marysia Nowak i Karol Kozłowski, Nikola Blejzon, Kinga Patrowicz, Marzena Bonkowska i Marek Zachaj. W repertuarze wieczoru znalazły się m.in. piosenki „Ułani, ułani malowane dzieci”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa”, „Powrócisz tu”, „Pierwsza brygada”, „Piechota”, „Serce w plecaku”, „Biały krzyż” czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wyświetlanie na dużym ekranie słów piosenek ułatwiło uczestnikom wieczoru wspólne śpiewanie.
Wieczór zakończył się wspólnym kręgiem i zaśpiewaniem „Ogniska już dogasa blask”.
Więcej zdjęć pochodzących ze zbiorów SP w Maszewie Dużym tutaj

maszewo spiew www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies